Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë Likoshan dhe Çirez (VIDEO)

23 vjet më parë më 28 shkurt 1999, në Likoshan dhe Qirez të Skenderajt, policia…

Lladrovci: Qirezi e Likoshani, vatrat e para ku do të shfaqej fytyra e vërtetë e okupatorit

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, së bashku me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jasharin,…

Kurti e Osmani bëjnë homazhe në Likoshan e Qirez: Drejtësi për viktimat

“Është obligim i yni që për të gjithë këta familjarë të sjellim drejtësi duke i…

Sot kujtohet beteja e Likoshanit dhe Qirezit

Në nderim të 21 vjetorit të fillimit të luftës në Kosovë, e cila nisi në…