Albin Kurti i premton Fejzi Kiqinës se do ta përkrahë Komunën e Drenasit

Kandidati i VV-së për kryetar të Komunës së Drenasit, Fejzi Kiqina është takuar me kryeministrin…

Lladrovci për Ditën e Çlirimit përmend Thaçin, Veselin dhe ish-pjesëtarët tjerë të UÇK-së

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me rastin e Ditës së Çlirimit, në manifestimin…

Rikonfirmohet: Komuna e Drenasit e para për performancë komunale

Komuna e Drenasit, edhe pas rivlerësimit të komponentëve për matjen e performancës komunale në Raportin…

Blerim Gashani emërohet zv/ministër i MPB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe dy zëvendësministra. Kurti të sapo…

Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Bardhyl Dobrën zëvendësministër të Punëve të Brendshme.…

Kurti e Osmani bëjnë homazhe në Likoshan e Qirez: Drejtësi për viktimat

“Është obligim i yni që për të gjithë këta familjarë të sjellim drejtësi duke i…

Osmani e Kurti sot vizituan Drenasin për të shpalosur programin qeverisës

Ushtruesja në detyrë e presidentes Vjosa Osmani bashkë me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,…

Ish anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje: Albini po i reciklon ata që i shamë bashkë

Kandidati për kryetar të Drenasit dhe ish anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhavit Drenori, ka publikuar…

Albin Kurti viziton fermën në Tërdec të Drenasit (Video)

Kurti viziton fermën në Tërdec të Drenasit

Ja çfarë deklaroi dje Albin Kurti në Drenas (Video)

Kandidati për kryeministër i LVV-së, Albin Kurti, ka qenë në qytetin e Drenasit këtë të…