Në Nekovc u përuruan bustet e tre heronjve, Lladrovci: Lavdia e UÇK-së dëshmohet me heroizmin e heronjve dhe dëshmorëve

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në Nekovc, mori pjesë në përurimin e busteve…

Në 22 vjetorin e rënies përkujtohet heroi Azem Kastrati

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së heroit Azem Kastrati, kryetari i…

Asfalti në Nekoc dëmtohet pa i bërë një vit, Lladrovci e obligon firmën të riparoi dëmet

Para disa muajve, është asfaltuar rruga me gjatësi rreth 600 metra në fshatin Nekoc, rrugë…

Arrestohet një person nga Nekoci, e kanosi viktimën me pistoletë

Është shoqëruar në stacionin policor në Drenas, i dyshuari nga Nekoci, pasi që sipas viktimës…

Limaj në Nekoc e Kishnarekë merr mbështetje të madhe

Bashkëluftëtarët e Nekocit dhe Kishnarekës po rreshtohen me Çlirimtarët e 121 për zgjedhjet e 14…

Vizita e Albin Kurtit në Tërdec, kjo është e verteta sipas VV-së

Lëvizja Vetëvendosje në Drenas, ka reaguar ndaj disa shkrimeve ku thuhej se në fshatin Tërdec,…

VV mbajti takim në Nekoc, atyre iu bashkua edhe Elmije Plakaj

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE!- Drenas mbajti sot takim me përfaqësues të lagjeve në fshatin Nekoc.…

Kryetari Lladrovci shpreh ngushëllime familjes Zeka për vdekjen e djalit në aksident

Kryetari Lladrovci shpreh ngushëllime familjes Zeka për vdekjen e djalit në aksidentKryetari i Komunës së…

Ky është i riu nga Nekoci që vdiq në aksidentin e ndodhur në Arllat

Mbrëmë një person ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti që u shkaktua mes…