Përurohet pllaka përkujtimore në Fushticë të Poshtme, pranë shtëpisë shtab të UÇK-së të familjes së Xhemail Halim Xhemës

Sot gjatë ditës është bërë zbulimi i pllakës përkujtimore pranë shtëpisë shtab të UÇK-së të…

“Liria ka emër”, Leonora Jakupi lëshon “bombën për inati të Serbisë” (VIDEO)

Këngëtarja e njohur kosovare, Leonora Jakupi ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor…

Veteranët vendosin shkronjat e UÇK-së/ Lladrovci: Kjo pamje është pikë referimi për të rinjtë

Veteranët e UÇK-së në shenjë nderimi për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e lirisë, kana vendosur…

Në 22 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Bejtë e Vesel Nebihi

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve, Bejtë Nebih Nebihu e…

Agjenda për shënimin e “Epopesë së UÇK-së” ne Drenas

Aktivitetet që do të organizohen nga Komuna e Drenasit në shënimin e Epopesë së Ushtrisë…

Ish-ushtari i UÇK-së nga Drenasi, Shpetim Heta po përballet me një sëmundje të rëndë, ka nevojë për ndihmë

Ish-ushtari i UÇK-së, Shpetim Heta, po përmballet me një sëmundje të rëndë. Ai është diagnostifikuar…

Ramiz Lladrovci vjen me një reagim pas vdekjes së Fadil Syleviqit: Ku është Hafir Shala?

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka reaguar pas vdekjes së ish-policit, Fadil Syleviqit, trupi i…