13 raste të reja me koronavirus në Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.003 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 382 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve janë shënuar edhe 13 raste të reja me koronavirus në Drenas.

Gjashtë raste në Drenas, nga dy raste në Arllat dhe Likoshan, dhe nga një rast në Komoran, Nekoc dhe Tërdec./Drenicapress

SHPËRNDAJE