Gjendet një granatë dore afër lumit në Drenas, intervenon KFOR-i

Një person nga Drenasi ka lajmëruar në polici se në afërsi të lumit ka hasur në një granatë dore të pa shpërthyer.

Gazeta Sinjali mëson nga burimet se ngjarja ka ndodhur të hënën, rreth orës 17:55.

Siç merr vesh gazeta, njësitë policore, KFOR-i dhe FSK-ja kanë dale në vendin e ngjarjes dhe e kanë larguar mjeti pa asnjë lëndim.

SHPËRNDAJE