Rastet e fundit në Drenas janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.184 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 184 raste pozitive.

Në mesin e 184 rasteve, 5 raste janë nga komuna e Drenasit.

2 raste në Drenas, dhe tri raste në fshatin Kishnarekë./Drenicapress/

SHPËRNDAJE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *