Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj

Kryetari Lladrovci bënë homazhe të varri i dëshmorit Bekim Hysenaj

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, i shoqëruar nga familjar e bashkëluftëtarë, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur buqeta me lule të freskëta pranë varrit të dëshmorit Bekim Hysenaj në varrezat e dëshmorëve në fshatin Abri.

Bekim Hysenaj ra dëshmor me 21 Mars të vitit 1999 në betejën frontale të UÇK-së në fshatin Tërstenik.

Lavdi gjithë dëshmorëve!

SHPËRNDAJE