Lista e AAK-së me kandidatët për deputetë, dy janë nga Drenasi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar listën e plotë me kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Haradinaj ka shkruar se lista e AAK-së granton mbrotje, siguri, rimëkëmbje dhe zhvillim ekonomik.

”Kjo ofertë e Aleancës garanton mbrojtje dhe siguri, rimëkëmbje dhe zhvillim ekonomik, sundim ligji dhe mirëqenie, arsim dhe shëndetësi, fuqizim dhe avancim të interesave të qytetarëve dhe shtetit”, ka shkruar Haradinaj.

Deri tani dihet se Kaltrina Morina e Beqir Kiqina janë nga Drenasi.DrenicaOnline.com//

SHPËRNDAJE