Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 445 raste pozitive.

Në mesin e 445 rasteve, 5 janë nga komuna e Drenasit, transmeton drenicapress.infoADVERTISINGADVERTISINGADVERTISING

Të infektuarit janë nga këto vende:
3 në qytetin e Drenasit
1 në Komoran
1 Polluzhë. 

SHPËRNDAJE