Zbulohet pllaka përkujtimore te kulla e Man Karaqicës

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka marrë pjesë në zbulimin e pllakës përkujtimore në fshatin Gllanasellë ku është vendosur te kulla e Man Karaqicës.

Më rastin e përurimit të kësaj pllake, kryetari Lladrovci ka vendosur edhe buqeta me lule.

May be an image of one or more people, flower and outdoors

Lladrovci ka marrë pjesë edhe në një vjetorin e vdekjes së veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qamil Demiri nga fshati Nekoc, ku edhe ka vendosur buqeta me lule pranë varrit të tij dhe ka mbajtur një fjalim rasti.

SHPËRNDAJE