Arbëria e mposht Feronikelin në Drenas

Arbëria ka shënuar fitore të rëndësishme në luftë për mbijetesë me rezultat 0-1, ndaj Arbërisë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Superligë.

Golin e fitores e shënoi mesfushori Kreshnik Bahtiri në minutën e 89’.

Pas kësaj fitoreje Arbëria mbetet në vendin e nëntë me 33 pikë.

Kurse, Feronikeli pas kësaj humbje mbetet në vendin e gjashtë me 35 pikë, duke i regjistruar tri humbje dhe një barazim në katër ndeshjet e fundit.

SHPËRNDAJE