Dren Rexhepi nga Drenasi debutuesi që shkëlqeu në Kupën e Kosovës në bodybuilding

Federata e Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës më datë 17 prill në Pallatin e Kulturës ‘Asim Vokshi’ në Gjakovë, organizoi garën Kupa e Kosovës dhe Mbarëkombëtare në Bodybuilding, Men’s Classic dhe Fitness.

Në mesin e pjesëmarrësve rezultat mjaft të mirë arriti debutuesi Dren Rexhepi nga

Në kategorinë Bodybuilding deri 23 vjeç, Rexhepi përfundoi i treti.

Por, ai doli fitues në kategorinë Bodybuilding deri 80 kilogramë, duke kaluar në kategorinë absolut.

Edhe pse çmimi kryesor i takoi Granit Kuletës, paraqitja e parë e Rexhepit dha shenja se bëhet fjalë për një sportist që premton shumë në të ardhmen.

”Tre muaj përgatitje, përkushtim dhe lodhje u shpërblyen”, tha ai për lajmi.net.

Rexhepi u shpërblye me çmimet e para në karrierë në sportin e bodybuildingut por pritet që të arrijë edhe shumë suksese tjera në vitet e ardhshme.

No description available.
No description available.
SHPËRNDAJE