Feronikeli shkarkon Klodian Duron

Nëpërmjet një komunikate zyrtare klubi i Feronikelit ka lajmëruar shkarkimin e trajnerit Klodian Duro, shkruan Insporti.

Pas një sezoni shumë të dobët nga ish kampioni i Kosovës, shumë fansa dhe njerëz brenda klubit kishin kërkuar me ngulm shkarkimin e trajnerit nga Shqipëria.

Skuadra nga Drenasi shkarkoi Duron si shkak i formës së dobët dhe pozitës në tabelë, ku në 10 ndeshjet e fundit kanë vetëm një fitore dhe pozicionohen në vendin e shtatë me 35 pikë, dy pikë më pak se vendi i nëntë, i cili të dërgon në Ligën e Parë. /Insporti.com/

SHPËRNDAJE