Sejdi Hoxha bëri homazhe në Prekaz, Morinë e Drenas: Përjetsisht iu jemi mirënjohes familjeve të dëshmorëve

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës, Sejdi Hoxha, i shoqëruar nga ish komandanti i UCK-së, Jahir Demaku dhe kandidatët tjerë për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit, ka nis ditën e sotme me homazhe në Kompleksin Momrial “Adem Jashari” në Prekaz.

Pas kësaj vizite, Hoxha është ndalë për homazhe edhe në Morinë, për ta përmbyllur në qytetin e Drenasit pranë shtatores së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit.

“Sot nderuam familjën Jashari në Prekaz. Kjo familje është dhe do të mbetët simbol lirisë dhe pavarësisë si vlera me sublime e kombit shqiptar.
Përjetsisht iu jemi mirënjohes familjeve të dëshmorëve të cilët dhanë me të dashurit e tyre për lirinë të cilën ne e gëzojmë sot, gjaku i tyre u bëft dritë për idealin e tyre!
Se bashku miqt e mi nga Drenasi sot nisem ditën me homazhe në varrezat e heronjëve në Prekaz, Morinë dhe Drenas” shkruan Hoxha.

SHPËRNDAJE