Lajme

Punime nga KEDS, në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve ne projekte investive, nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në disa lokacione. Ky…

Shëndetësi

Në Drenas 11 raste pozitive me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej…

Nis vaksinimi për stafin shëndetësor në QKMF e Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me nënkryetarin Arben Shala, drejtorin e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Arsim Haxhiu, drejtorin e QKMF-së, Ismet Bogiqi, Komandanten e Stacionit Policor…

Sport

Feronikeli fiton me lehtësi ndaj Llapit

Feronikeli ka shënuar fitore të lehtë me Llapin me rezultat 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Marco Milinkovic shënoi për 1-0, në…