Lajme

Në Nekovc u përuruan bustet e tre heronjve, Lladrovci: Lavdia e UÇK-së dëshmohet me heroizmin e heronjve dhe dëshmorëve

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në Nekovc, mori pjesë në përurimin e busteve të tre heronjve Gani e Azem Kastrati dhe Hysni Murseli, në prani të personaliteteve të…

Shëndetësi

85-vjeçarin në Drenas nuk e vaksinojnë edhe pse ia konfirmoi MSH-ja terminin-“Nuk punojmë në fundjavë pa pagesë, Ministria e ka fajin”

Një 85-vjeçari, qytetar nga Drenasi, përkundër që Ministria e Shëndetësisë ia ka konfirmuar terminin për t’u vaksinuar, sot nuk ka arritur të imunizohet, kështu ka bërë të ditur djali i tij,…

Kryetari Lladrovci viziton qendrën e vaksinimit antCovid-19

Sot zyrtarisht ka filluar vaksinimi masiv i qytetarëve në Komunën e Drenasit me vaksinat antiCovid-19. Kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga Drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Arsim…

Sport

Arton Koci nga Drenasi shpallet kampion ballkanik në bodybuilding

Arton Koci nga Drenasi, është shpallur sot kampion ballkanik në bodybuilding. Gara është mbajtur në Rumani ku kanë marrë pjesë garues nga vendet e Ballkanit, raporton DrenicaOnline. Koci para disa…