Sabit Lladrovci i dhuron Esat Shalës 20 videokaseta nga koha e luftës (Foto)

20 videokaseta me incizime nga koha e luftës i janë dhuruar sot Esat Shalës nga ish komandanti i UÇK-së Sabit Lladrovci, shkruan DrenicaOnline.

“Sinqeriteti i tij të bënë krenarë kur të takojshë këtë njëri më vlera kombetare dhe patriotike”, ka shkruar Shala.

Postimi i Shalës:

Sabit Lladrovci legjenda e Drenices njeriu qe dha gjithqka për lirin e Kosoves, sinqeriteti i tijë të bënë krenar kur të takojshë këtë njëri më vlera kombetare dhe patriotike.

Faleminderit Sabit për bësimin qe ke për punen time, e që sotë mi dhurove 20 kaseta të rëndesishme të luftës së Kosoves 1998-99.

SHPËRNDAJE