“Po shkunden plakat”, ja çfarë thotë pleqnari nga Drenasi (Video)

“Shkurt o im vëlla, më jep tri ditë hua ta ngrij plakën me çka ka”.…

Drenas, problemi me shtyllat e vjetra elektrike (Video)

Drenas, problemi me shtyllat e vjetra elektrike Banorët kërkojnë rrjetin e ri elektrik, shtyllat e…

Festa e 7 marsit ne “Gjimnazi Gjergj Kastrioti-Skenderbeu” ne Drenas

Ditët më të shënuara të marsit, Gjimnazi: “GJ. K. Skënderbeu” ua uron me këtë dokumentar…

70 vjeçari nga Drenasi, koleksionues i mijera kengeve folklorike(Video)

Shefqet Kadishani nga Drenasi, ka arrit që afër vetës t’i mbledhë mijëra incizime të rapsodëve…

Laurenti, futbollisti i Feronikelit që po kërkohet nga Evropa (Video)

Laurenti, futbollisti i Feronikelit që po kërkohet nga Evropa

Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë Likoshan dhe Çirez (VIDEO)

23 vjet më parë më 28 shkurt 1999, në Likoshan dhe Qirez të Skenderajt, policia…

Ndotja e lumit ne Drenas nga Feronikeli

Ferronikeli tash e disa vite po e ndotë lumin Drenica. Banorët e fshatrave nëpër të…

Reshjet shkaktuan rreth 2.5 milionë euro dëme në Drenas

DËMET NGA VËRSHIMET – Reshjet shkaktuan rreth 2.5 milionë euro dëme në Drenas/ RTK LIVE

Si e kanë pritur rezultatin e zgjedhjeve 2021 qytetarët e Drenasit?

Ja si e kanë pritur rezultatin e zgjedhjeve 2021 qytetarët e Drenasit? Ndiqni opinionet e…

Një person i verbër voton në fletëvotim me alfabet të Brailit në Drenas (VIDEO)

Një person i verbër voton në fletëvotim me alfabet të Brailit në Drenas (VIDEO) Qytetari …

Banorët e Çikatovës se Vjeter ankohen për vështirësi, vërshimet bëjnë të pakalueshme disa rrugë në Drenas (Video)

Banorët ankohen për vështirësi, vërshimet bëjnë të pakalueshme disa rrugë në Drenas // KlanKosova

Hoxhaj në Drenas: Fitorja e PDK-së është jetësim idealeve të atyre që luftuan për lirinë e Kosovës (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj në një tubim…