Barnatore Dea dhuron 500 maska Komunës së Drenasit donacion

Barnatore Dea dhuron 500 maska Komunës së Drenasit donacion Përfaqësuesi i Barnatores “Dea” në Drenas,…

Kryetari Lladrovci viziton qendrën e vaksinimit, bën thirrje për vaksinim

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me drejtorin e Shëndetësisë dhe Mirëqenies…

85-vjeçarin në Drenas nuk e vaksinojnë edhe pse ia konfirmoi MSH-ja terminin-“Nuk punojmë në fundjavë pa pagesë, Ministria e ka fajin”

Një 85-vjeçari, qytetar nga Drenasi, përkundër që Ministria e Shëndetësisë ia ka konfirmuar terminin për t’u…

Kryetari Lladrovci viziton qendrën e vaksinimit antCovid-19

Sot zyrtarisht ka filluar vaksinimi masiv i qytetarëve në Komunën e Drenasit me vaksinat antiCovid-19.…

Drenasi bëhet me 10 doktorë të rinj, ja kush janë ata (Lista)

Në konkursit e shpallur të Komunës së Drenasit për pranimin e doktorëve të rinj të…

Heroi Hafir Shala përjetësohet ne bronz në Ditën e Çlirimit të Drenasit

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Drenasit, Heroi i…

Gjithçka gati për zbulimin e shtatores së Heroit Dr.Hafir Shala

Më rastin e shënimit të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të Drenasit, nesër do të…

Drenasi në pritje të qendrave të reja për vaksinim (Video)

Deri në mesditën e së premtes janë vaksinuar mbi 100 persona mbi moshën 65 vjeçare…

MSH publikon orarin e vaksinimin kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e vaksinimit kundër COVID-19 për ditët e mërkurë, e…

Sot 49 raste të reja me COVID-19, në Drenas 6

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Një i vdekur dhe tri raste të reja me COVID në Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Drenas, qytetarët ankohen se po detyrohen t’i blejnë vetë barnat dhe materialet esenciale

Përveç mungesës së mjekeve, Qendra Kryesore Mjekësore Familjare “Dr. Hafir Shala” në Drenas po përballet edhe me…