Çdo ditë le të jetë dita e Mjedisit

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 5 Qershorit Ditës Botërore të Mjedisit, Kryetari i…

Komuna e Drenasit ndalon qarkullimin e trotinetëve dhe biçikletave elektrike në sheshin “Fehmi Lladrovci”

𝐍𝐣𝐨𝐟𝐭𝐢𝐦 – 𝐔𝐫𝐝𝐡ë𝐫𝐞𝐬ë 𝐩ë𝐫 𝐧𝐝𝐚𝐥𝐢𝐦 𝐪𝐚𝐫𝐤𝐮𝐥𝐥𝐢𝐦𝐢  I.   Ndalohet qarkullimi i të gjitha trotineteve elektrike, biçikletave…

Shpërndahen 11 ftohës të qumështit për fermerët e Drenasit

Komuna e Drenasit në bashkëpunim IADK-në, gjatë ditës sotme ka bërë shpërndarjen e 11 ftohësve…

16 asiste dhe 5 gola, ylli i Ferronikelit është asistuesi më i mirë në futbollin kosovar

Ferronikeli dje edhe zyrtarisht e ka siguruar inkuadrimin në Superligë. Skuadra nga Drenasi ka qenë…

Feronikeli’74 në Superligë

Kanë përfunduar ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së fundit të Ligës së Parë Grupi…

Feronikeli’74 dominon për të mposhtur Istogun

Feronikeli’74 i është kthyer fitores. Ekipi i drejtuar nga Granit Begolli me rezultat 3-0 ka…

Lladrovci insiston se Stadiumi Nacional vendin e ka në Drenas, ‘topin ia gjuan’ qeverisë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në një intervistë për Syri.net Kosova, i pyetur…

Lladrovci dhe Asambleja e Drenasit në përkrahje të “Marshit për drejtësi”

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka publikuar një foto me asamblistët e Asamblesë…

Dënohet me 15 mijë euro gjobë ish-drejtori i Urbanizmit në Drenas i akuzuar për korrupsion

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 15 mijë euro gjobë Idriz Hysenaj, ish-drejtor…

Ky është i dyshuari i cili qëllimisht e goditi me veturë 31-vjeçarin në Komoran

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri…

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. Me daten 28.03.2023 Nga TS 220/35/10kV Drenas do…

Ferat Shala i mbledhë bashkëfshatarët: “Jemi gati” për Marshin për Drejtësi

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka njoftuar se është gati për ‘Marshin për Drejtësi’, që…