Përfundon projekti i ulëseve në Palestrën “Hysni Jetullahu”

Përfundon projekti i ulëseve në Palestrën “Hysni Jetullahu” Ka përfunduar projekti për renovimin e ulëseve…

Lladrovci uron sportistin nga Drenasi, Arton Koci i cili u shpall kampion në kategorinë 90 kg në “Classic Bodybuilding”

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka uruar sportistin nga Drenasi, Arton Koci me…

Drenasi fiton ndaj Rilindjes 74

KF Drenasi e ka mposhtur sot Rilindjen 74 me rezultat 1 me 0. Nga pika…

Munishi flet pas fitores: “Feronikeli nuk e meriton këtë situatë, është një klub me traditë”

Gjilani ka arritur tre pikë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, pasi mposhti me rezultat…

A do të ndodh fuzionimi mes ish-kampionit të Kosovës dhe KF Drenasit – flasin nga klubi i Feronikelit

Ish-kampioni e Kosovës, Feronikeli po kalon një ediocion të vështirë, kjo pasi ‘Industrialistëve’ qysh para…

Ferronikeli në prag të rënies nga Superliga, reagojnë tifozët

Tri herë fituesi i Superligës së Kosovës në futboll, e poaq fituesi i Kupës, Feronikeli…

Drenasi shpall sportistët e dalluar të vitit 2021

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, sot, në një ceremoni të organizuar në sallën e…

Lladrovci pret në takim kik boksierin Azdren Krasniqi, fitues i titullit “Isra Intercontinental Champions League” në Evropë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur në takim kik boksierin nga Negroci,…

Njoftim nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, njofton klubet sportive, përkatësisht të propozuarit se ceremonia e…

Laureta Thaqi është emëruar Drejtoreshë për Kulturë Rini dhe Sport

Zyrtarja për Informim dhe Monitorim të Mediave në Komunën e Drenasit, Laureta Thaqi është emëruar Drejtoreshë për…

Elshani: Nuk dorëzohet Feronikeli, mban shpresën se do të zhbllokohet afati kalimtar

Rezultatet negative të tre herë ish- kampionit të Kosovës, Feronikelit kishin fillesat me trajnerin Klodian…

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon Liqenin

Komiteti Olimpik i Kosovës ka reaguar pasi Kampioni i Kosovës në futsall, Liqeni nga Drenasi,…