“Liria ka emër”, Leonora Jakupi lëshon “bombën për inati të Serbisë” (VIDEO)

Këngëtarja e njohur kosovare, Leonora Jakupi ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor…

21 vjeçari me sharki e përshëndet diasporën me këngë të veçantë

Është vetëm 21 vjeç por mori vëmendje të madhe duke interpretuar këngë me sharkinë e…

70 vjeçari nga Drenasi, koleksionues i mijera kengeve folklorike(Video)

Shefqet Kadishani nga Drenasi, ka arrit që afër vetës t’i mbledhë mijëra incizime të rapsodëve…

Publikohet kënga kushtuar Ragip Mulakut- Komandan Leka (Video)

Është publikuar kënga e radhës nga Shkelzen Morina dhe Sinan Gashi, kushtuar Ragip Mulakut, i…