“Fëmijët e ushtarit” është titulli i filmit që është realizuar në Negroc dhe në të cilin aktrojnë të rinjtë nga Drenica.(VIDEO)

Sipas realizatorëve, ky film është i bazuar në ngjarje të vërtetë. Tematika e këtij filmi…

Kryetari Lladrovci pret në takim fituesit e garës komunale “Olimpiada e Matematikës”

Kryetari Lladrovci pret në takim fituesit e garës komunale “Olimpiada e Matematikës” Kryetari i Komunës…

Stafi mjekësor në Drenas në kryerje të detyres, të gatshëm kurdo që kërkohet ndihmë

Të gatshëm dhe të përkushtuar çdo herë në ofrimin e shërbimeve për pacient, stafi i…

4.5 milion euro nga Granti i Performancës për ndërtimin dhe zgjerimin e sheshit “Fehmi e Xhevë Lladrovci”

4.5 milion euro nga Granti i Performancës për ndërtimin dhe zgjerimin e sheshit “Fehmi e…

Ndahen 300 pako ushqimore për familjet ne nevojë

Komuna e Drenasit në bashkëpunim me organizatën Qatar Charity, të martën kanë ndarë pako ushqimore…

Tentim-vrasja në Drenas, një person i arrestuar një në arrati

Policia e Kosovës ka njoftuar se një persen është arrestuar ndërsa një tjetër është në…

Mësim pa çati mbi kokat e nxënësve: Historia e fotografisë epike menjëherë pas lufte në Negroc të Drenasit, rrëfyer nga mësuesi që u pa hairin gazetarëve ndërkombëtarë

Një fotografi e realizuar menjëherë pas luftës në shkollën ‘Jusuf Gërvalla’ në Negroc të Drenasit,…

Zjarrfikësit e Drenasit pranojnë donacion nga KFOR-i, Lladrovci falënderon për përkrahjen e bashkëpunimin

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, mori pjesë në pranimin e donacionit nga KFOR-i,…

Nënkryetari Shala viziton QKMF-në në Drenas, uron punonjëset e këtij institucioni me rastin e 8 Marsit

Më rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, nënkryetari i Komunës, Arben Shala i…

Gazmend Hoxha nga Drenasi emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës

Policia e Kosovës, pas gjashtë muajve bëhet sërish me drejtor të përgjithshëm. Gazmend Hoxha, i…

Komuna e Drenasit shpallet fituese në vendin e parë të Grantit të Performancës, fiton mjete mbi 2 milion euro

Kryetari i Komunës së Drenasit, të enjten ka marr pjese në ceremoninë e ndarjes së…

25-vjetori i Betejes “Te Lisat Gjashtnjakë” dhe Masakra e forcave serbe kundër popullatës civile në Likoshan e Qirez

25 vjet më parë,  më 28 shkurt të vitit 1998, luftëtarët e komandantit Adem Jashari…