Shiu i madh, përmbytet ferma e pulave në Arllat

Një fermë e pulave në fshatin Arllat është përmbytur nga shiu, njofton Klan Kosova. Që…

Ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm edhe ne Drenas

Kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se për turbullirën e ujit në…

Lladrovci: Kam punuar shumë, kam marrë vota më shumë se partia

Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci ka thënë në emisionin Pressing në T7 se me punë…

Rrëfimi i Ali Podrimçakut për krimet e Serbisë në Krajkovë të Drenasit

Ali Podrimçaku nga fshati Krajkovë i Drenasit shkon çdo ditë në vendin ku është torturuar…

Punime në rrjet, zonat ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve të…

Komuna e Drenasit fuqizohet edhe me një kuadër superior

Zyrtarja për informim në Komunën e Drenasit, Laureta Thaçi ka mbrojtur dje me sukses temën…

Pa maska e pa distancë, Haradinaj e zyrtarë të AAK-së bëjnë fushatë në Drenas

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sonte është takuar me banorët…

Ramiz Lladrovci shpall kandidaturën për mandatin e dytë në krye të komunës së Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për mandatin e dytë…

Kryetari Ramiz Lladrovci, ka uruar ushtarët, oficerët e FSK-së dhe qytetarët për vendimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës

Lladrovci ka shkruar se “me emocione, kujtojmë ushtarët dhe oficerët e UÇK-së të rënë në…

Asamblisti i Nisma-s në Drenas Vehbi Berisha aderon në AAK, Haradinaj e quan shembullor

Asambleisti i Nismas Socialdemokrate në Komunën e Drenasit, Vehbi Berisha ka aderuar në AAK. Këtë…

Sot 199 raste me COVID-19, ja sa janë në Drenas

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar se brenda 24 orëve të fundit kanë humbur…

Kryetari Lladrovci shpreh ngushëllime familjes Zeka për vdekjen e djalit në aksident

Kryetari Lladrovci shpreh ngushëllime familjes Zeka për vdekjen e djalit në aksidentKryetari i Komunës së…