Kaq vota ka arritur të marrë Mërgim Lushtaku në Drenas

Mërgim Lushtaku, djali i Sami Lushtakut ka arritur që të grumbullojë mbi 8 mijë vota…

Këta janë kandidatët potencial të PDK-së për deputetë në legjislaturën e re

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur rezultate të kënaqshme.…

Ky është kandidati i PDK-së që në Drenas mori më së paku vota

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Sevdi Dernjani, në Drenas ka marr më së…

Kaq vota morën kandidatët e PDK-së në Drenas

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur të marrë mbi…

Si e kanë pritur rezultatin e zgjedhjeve 2021 qytetarët e Drenasit?

Ja si e kanë pritur rezultatin e zgjedhjeve 2021 qytetarët e Drenasit? Ndiqni opinionet e…

PDK po fiton në Drenas

Në Drenas, janë numëruar mbi 50% e votave . PDK prinë me 6.808 vota (61.77%),…

Një person i verbër voton në fletëvotim me alfabet të Brailit në Drenas (VIDEO)

Një person i verbër voton në fletëvotim me alfabet të Brailit në Drenas (VIDEO) Qytetari …

Haradinaj nderon heronjtë Shaban, Hamëz e Adem Jashari ne Drenas

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka zhvilluar tubim zgjedhor në Drenas, ku mbështetja nga drenicasit…

Ferat Shala: Jam i bindur se PDK-ja do të jetë fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala kanë mbajtur një tubim…

Hoxhaj në Drenas: Fitorja e PDK-së është jetësim idealeve të atyre që luftuan për lirinë e Kosovës (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj në një tubim…

Ali Stublla nga Drenasi: Bashkopunotrët e mi e konfirmuan mbështetjen për mua dhe PDK-në

Kandidati për deputet nga lista e PDK-së, Ali Stublla, ka vazhduar fushatën elektorale në Drenas.…

NISMA: Komorani është rreshtuar me Çlirimtarët

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur aktivitetin e radhës në kuadër të fushatës parazgjedhore edhe në Komoran.…