Gjyqtari nga Drenasi Petrit Rama, propozon që stadiumi sintetik i qytetit të emërohet në nder të legjendës, Rasim Thaçi – Cima

Javën e kaluar mbetëm pa legjendën e humorit dhe ish-futbollistin e shquar, Rasim Thaçi –…

Feronikeli befasohet nga Besa

Besa ka befasuar Feronikelin në kuadër të javës së 26-të në Superligën e Kosovës, pas…

Abedin Mehani më i votuari i Federatës së Volejbollit të Kosovës

Abedin Mehani, kryetar i klubit të volejbollit Feronikeli nga Drenasi, sërish është më i votuari…

Feronikeli mposht Prishtinën, i vështirëson titullin

Feronikeli e ka mposhtur Prishtinën. Klubi nga Drenasi ka realizuar fitore me rezultat 2-0.  Të…

Mbahen garat komunale në basketboll

Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, për tri ditë ka mbajtur…

Trepça ’89 dhe Feronikeli u ndan baras pa gola

Llapi i ka shpëtuar humbjes kundër Drenicës me dy golat vonshëm duke e nxjerr një…

Superliga vjen me ndeshjen e madhe sot, Feronikeli përballë Dritës

Sot me fillim nga ora 13:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Feronikelit dhe Dritës, duel…

Laurenti, futbollisti i Feronikelit që po kërkohet nga Evropa (Video)

Laurenti, futbollisti i Feronikelit që po kërkohet nga Evropa

Feronikeli fiton bindshëm në udhëtim te Arbëria

Feronikeli ka triumfuar 3-0 ndaj Arbërisë në kuadër të javës së 22-të në Superligën e…

Feronikeli mposhtet në shtëpi nga Drenica

Drenica ka fituar derbin ndaj Feronikelit, ku si mysafir triumfoi me rezultat 3-1. “Kuq e…

Derbi në Drenas mbyllet me këtë rezultat, ‘89shi nuk mposhtet

Kanë përfunduar dy takimet e fundit të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në…

Feronikeli kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin sintetik në Ferizaj, skuadra e Feronikelit ka siguruar “biletën”…