Valentina Leku Gashi: “Drenica është një qytet me tradita që dallon”

E ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel…

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës

KEDS ka bërë të ditur se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona…

Njoftim për mbeturina për fshatrat Arllat, Baicë, Gjurgjicë, Gllobar, Shtrubullovë dhe Abri e Epërme

Ju njoftojmë se nesër, me datë 20.07.2021 (e marte) nuk do të punohet sipas orarit…

Mbahen dëgjimet buxhetore në bashkësinë e Dobroshecit, Tërstenikut dhe Baicës

Të martën ka filluar cikli i dëgjimeve buxhetore në bashkësi lokale për të diskutuar Kornizën…

Ramush Haradinaj viziton familjen Kiqina në Baicë

Në procesin e shtetformimit, disa familje u bën emblemë e përpjekjeve dhe sakrificës për liri.…

Ngacmuan dhe detyruan borxhliun, arrestohen dy persona në Drenas

Dy persona në fshatin Baicë të Drenasit kanë përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës…

I riu nga Baica e Drenasit ka nevojë urgjente për ndihmë

I riu Mirsad Leku nga Baica e Drenasit vuan nga Leukemia Akute. Për trajtimin e…

Daut Haradinaj nga Drenica: Forca e Kosovës së bashku me forcën e Drenicës heroike, drejt fitores së 14 shkurtit

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK),  njëheri ish-shef i…