Dita Botërore e Pastrimit shënohet me dhjetëra aktivitete të pastrimit

Komuna e Drenasit, të shtunën në Ditën Botërore të Pastrimit, ka shënuar me dhjetëra aktivitete,…

Kryetari Lladrovci pret në takim Deputeten e Kantonit të Gjenevës, Ana Roch

Kryetari i Komunës së Drenasit, të shtunën ka pritur në takim deputeten e kantonit të…

FSK-ja dhuron 27 mijë maska për Institucionet në Drenas

Kryetari i Komunës, Ramiz Llladrovci së bashku me drejtorin e DSHMS-së, Arsim Haxhiu dhe drejtorin…

Albin Kurti i premton Fejzi Kiqinës se do ta përkrahë Komunën e Drenasit

Kandidati i VV-së për kryetar të Komunës së Drenasit, Fejzi Kiqina është takuar me kryeministrin…

FC Liqeni nga Drenasi vazhdon tutje në Ligën e Kampionëve

Me fitoren ndaj kampionit të Gjermanisë Weilimdorf, klubi i futbollit nga Kosova, Liqeni ka siguruar…

Tre persona ndalohen për 48 orë, pasi dyshohen se rrëmbyen dhe keqtrajtuan një person në Drenas

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për rrëmbim. Përmes…

Tre persona e dërgojnë në pyll dhe e rrahin pronarin e një lokali në Drenas

Një person dyshohet se është rrahur nga tre persona të tjerë në Drenas. Sipas Policisë,…

Aksidenti në Drenas – Policia jep detaje për të lënduarit

Dy persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti që ndodhi para pak çastesh në rrugën…

DSHPE-ja vazhdon në pastrimin e rrugëve në qytet

Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, po vazhdon të punoj në ofrimin e shërbimeve më…

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës

KEDS ka bërë të ditur se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona…

Themelohet klubi sportiv i futbollit për kategorinë e femrave

Drejtoresha e Kulturës, Rinisë e Sportit, Shqipe Zogu të enjten ka pritur në takim përfaqësuesit…

Asfaltohet rruga në lagjen Bujupi të fshatit Arllat

Në kuadër të planit për realizimin e projekteve infrastrukturore për vitin 2021, Drejtoria e Infrastrukturës…