Drenasi të enjten shënon 22 Prillin – Dita Ndërkombëtare e Tokës

Misioni i Ditës së Tokës është të mbështesë, të edukojë dhe të nxitë lëvizjet mjedisore…

Njoftim nga KRM “Pastrimi” në Drenas

Njoftim nga KRM “Pastrimi” në DrenasKompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” njësia në Drenas, njofton qytetarët…

Dren Rexhepi nga Drenasi debutuesi që shkëlqeu në Kupën e Kosovës në bodybuilding

Federata e Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës më datë 17 prill në Pallatin e Kulturës…

Posedon mbi 2 mijë video të luftës, i riu nga Drenasi i gatshëm për të bashkëpunuar me shtetin

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka pritur në takim Esat Shala, të riun nga Krajkova…

Rishpallet konkursi për drejtor shkolle në katër fshatra të Drenasit (Dokument)

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Drenasit ka rishpallur konkursin për plotësimin e vendeve të…

Tre të vdekur brenda ditës në Drenas si pasojë e COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Dëshmori Jahir Lladrovci, ishte mësues dhe atdhetar i paepur, shkruan në përkujtim të axhës dëshmor, Ramiz Lladrovci

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka përkujtuar sot, me rastin e 22 vjetorit…

Ramiz Lladrovci tregon a do ta vendos në zyrë fotografinë e Vjosa Osmanit

Kryetari i Komunës së Drenasit dhe anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Ramiz Lladrovci ka…

22 vjet nga Beteja për “Shkëmbin e Gradinës” në Llapushnik

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve të 18 Prillit të…

Ballkani triumfon ndaj Feronikelit në Drenas

Ballkani ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Feronikelit, ndeshje e cila u zhvillua në…

Lladrovci me zyrtarët e PDK-së vizituan Nexhat e Fadil Demakun

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me drejtuesit e nivelit qendror dhe lokal të…

Blerim Gashani emërohet zv/ministër i MPB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe dy zëvendësministra. Kurti të sapo…