Dita Botërore e Pastrimit shënohet me dhjetëra aktivitete të pastrimit

Komuna e Drenasit, të shtunën në Ditën Botërore të Pastrimit, ka shënuar me dhjetëra aktivitete,…

Koleksionuesi i mijëra video-kasetave për krimet serbe: Punën që s’e bëri shteti, e bëra unë

Esat Shala 34-vjeçar nga fshati Krajkovë i Drenasit, ka mbledhur me mijëra video-kaseta të minutazhit…

Kryetari Lladrovci pret në takim Deputeten e Kantonit të Gjenevës, Ana Roch

Kryetari i Komunës së Drenasit, të shtunën ka pritur në takim deputeten e kantonit të…

Barnatore Dea dhuron 500 maska Komunës së Drenasit donacion

Barnatore Dea dhuron 500 maska Komunës së Drenasit donacion Përfaqësuesi i Barnatores “Dea” në Drenas,…

FSK-ja dhuron 27 mijë maska për Institucionet në Drenas

Kryetari i Komunës, Ramiz Llladrovci së bashku me drejtorin e DSHMS-së, Arsim Haxhiu dhe drejtorin…

Albin Kurti i premton Fejzi Kiqinës se do ta përkrahë Komunën e Drenasit

Kandidati i VV-së për kryetar të Komunës së Drenasit, Fejzi Kiqina është takuar me kryeministrin…

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon Liqenin

Komiteti Olimpik i Kosovës ka reaguar pasi Kampioni i Kosovës në futsall, Liqeni nga Drenasi,…

FC Liqeni nga Drenasi vazhdon tutje në Ligën e Kampionëve

Me fitoren ndaj kampionit të Gjermanisë Weilimdorf, klubi i futbollit nga Kosova, Liqeni ka siguruar…

Tre persona ndalohen për 48 orë, pasi dyshohen se rrëmbyen dhe keqtrajtuan një person në Drenas

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për rrëmbim. Përmes…

Maliqi: Ja pse u riktheva në Feronikel

Mesfushori Behar Maliqi është një prej lojtarëve më të respektuar në Kosovë. Rikthimi i tij…

Kryetari Lladrovci viziton qendrën e vaksinimit, bën thirrje për vaksinim

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me drejtorin e Shëndetësisë dhe Mirëqenies…

Tre persona e dërgojnë në pyll dhe e rrahin pronarin e një lokali në Drenas

Një person dyshohet se është rrahur nga tre persona të tjerë në Drenas. Sipas Policisë,…