Në Nekovc u përuruan bustet e tre heronjve, Lladrovci: Lavdia e UÇK-së dëshmohet me heroizmin e heronjve dhe dëshmorëve

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në Nekovc, mori pjesë në përurimin e busteve…

Veteranët vendosin shkronjat e UÇK-së/ Lladrovci: Kjo pamje është pikë referimi për të rinjtë

Veteranët e UÇK-së në shenjë nderimi për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e lirisë, kana vendosur…

85-vjeçarin në Drenas nuk e vaksinojnë edhe pse ia konfirmoi MSH-ja terminin-“Nuk punojmë në fundjavë pa pagesë, Ministria e ka fajin”

Një 85-vjeçari, qytetar nga Drenasi, përkundër që Ministria e Shëndetësisë ia ka konfirmuar terminin për t’u…

Në 22 vjetorin e rënies, kryetari Lladrovci përkujton të rënët për liri

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit, përkatësisht 23 vjetorit të rënies së dëshmorëve, Hisni…

Detaje nga suspendimi i 3 zyrtarëve policorë në Drenas, të përfshirë edhe familjarët e nënkolonelit

Inspektorati Policor i Kosovës ka kërkuar suspendimin e nënkolonelit Valdet Bujupit, rreshterit Bajram Selimit dhe…

Kryetari Lladrovci pret në takim komandantin e ri të Ekipit Monitorues-Ndërlidhës LMT K9 të KFOR-it Italian

Ne këtë takim, kryetari Lladrovci ka falënderuar shtetin e Italisë për kontributin e dhënë për…

Policia iu mbanë ligjërata nxënësve në Drenas

Të gjitha stacionet policore të Rajonit të Prishtinës, në koordinim me Drejtoritë Komunale të Arsimit,…

Kryetari Lladrovci viziton qendrën e vaksinimit antCovid-19

Sot zyrtarisht ka filluar vaksinimi masiv i qytetarëve në Komunën e Drenasit me vaksinat antiCovid-19.…

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende 16.06.2021 2. Nga TS 220/10kV…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende 15.06.2021 1. Nga TS 220/10kV…

Drenasi bëhet me 10 doktorë të rinj, ja kush janë ata (Lista)

Në konkursit e shpallur të Komunës së Drenasit për pranimin e doktorëve të rinj të…

Heroi Hafir Shala përjetësohet ne bronz në Ditën e Çlirimit të Drenasit

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Drenasit, Heroi i…