Blerim Gashani emërohet zv/ministër i MPB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe dy zëvendësministra. Kurti të sapo…

Kryetari Lladrovci pret në takim fituesit e Kupës së Kosovës në Futsall

Kryetari i Komunës ë Drenasit, Ramiz Lladrovci së bashku me drejtoreshën për Kulturë, Rini e…

Nexhat e Fadil Demaku lirohen nga burgu

Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, janë…

Lladrovci ngushëllon familjen Muja nga Gradica

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shprehur ngushëllime të sinqerta familjes Muja nga…

Vdes edhe babai i 15-vjeçarit të vrarë në Gradicë të Drenasit

Ka vdekur Bekim Muja, babai i 15-vjeçarit, A.Muja, i cili u vra në pyllin e…

Babai në Komoran rrah djalin pasi nuk i ndoqi mësimet online

Dje është arrestuar një mashkull i dyshuar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë fizike…

Dy motra lëndojnë me thikë katër anëtarë të familjes në Drenas

Dy motra në Drenas kanë përfunduar në prangat e policisë për shkak të dyshimit se…

Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Bardhyl Dobrën zëvendësministër të Punëve të Brendshme.…

FC Liqeni nga Drenasi fiton Kupën e Kosovës

Skuadra FC Liqeni nga Drenasi e ka fituar Kupën e Kosovës në futsall për sezonin…

Në Drenas 8 raste pozitive me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Drejtoria e Arsimit në Drenas shpall konkurs për dy pastrues

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Drenasit ka shpallë konkurs për dy pozita të lira…

Përkujtohen dëshmorët e rënë me 14 Prill të vitit 1999

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve, Bejtë e Hajzer Rexhepi,…