Komuna e Drenasit shpallet fituese në vendin e parë të Grantit të Performancës, fiton mjete mbi 2 milion euro

Kryetari i Komunës së Drenasit, të enjten ka marr pjese në ceremoninë e ndarjes së…

Likoshani 28 shkur 2023 (Vide)

Disa pamje nga Fshati Likoshan Video e mundesuar nga Jakup Bajrami

25-vjetori i Betejes “Te Lisat Gjashtnjakë” dhe Masakra e forcave serbe kundër popullatës civile në Likoshan e Qirez

25 vjet më parë,  më 28 shkurt të vitit 1998, luftëtarët e komandantit Adem Jashari…

Përurohet pllaka përkujtimore në Fushticë të Poshtme, pranë shtëpisë shtab të UÇK-së të familjes së Xhemail Halim Xhemës

Sot gjatë ditës është bërë zbulimi i pllakës përkujtimore pranë shtëpisë shtab të UÇK-së të…

Kreu i FFK-së në Drenas, diskutohet për insfrastrukturën

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, priti në takim kryetarin e Federatës së Futbollit…

Mbahet “Kupa e Pavarësisë 2023” nga Federata e Shigjetarisë së Kosovës

Për nder të 15 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovë, Federata e Shigjetarisë dhe…

Drenasi shënon 15 vjetorin e Pavarësisë me homazhe

Për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, kryetari i komunës, Ramiz…

Kryetari Lladrovci pret në takim Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci të mërkurën ka pritur në takim, ministrin e…

Agjenda e aktiviteteve për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Komuna e Drenasit, më rastin e shënimit të 15 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së…

Njoftim për zgjedhjen e Këshillave të fshatrave dhe vendbanimeve

Të nderuar Administratorë të vendbanimeve, Komuna e Drenasit, përkatësisht Komisioni i zgjedhur nga Kuvendi Komunal,…

Të reshurat e dendura të shiut vështirësojnë qarkullimin, në disa zona është përkeqësuar gjendja

Komuna e Drenasit, njofton të gjithë qytetarët, se pas të reshurave të vazhdueshme të shiut,…

Drejtoria e Inspekcionit ka filluar largimin e pengesave në rrugë

Drejtoria e Inspekcionit, ka filluar se implementuari projektin për largimin e pengesave në rrugët e…