Ky është i dyshuari i cili qëllimisht e goditi me veturë 31-vjeçarin në Komoran

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri…

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. Me daten 28.03.2023 Nga TS 220/35/10kV Drenas do…

Ferat Shala i mbledhë bashkëfshatarët: “Jemi gati” për Marshin për Drejtësi

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka njoftuar se është gati për ‘Marshin për Drejtësi’, që…

“Fëmijët e ushtarit” është titulli i filmit që është realizuar në Negroc dhe në të cilin aktrojnë të rinjtë nga Drenica.(VIDEO)

Sipas realizatorëve, ky film është i bazuar në ngjarje të vërtetë. Tematika e këtij filmi…

Kryetari Lladrovci pret në takim fituesit e garës komunale “Olimpiada e Matematikës”

Kryetari Lladrovci pret në takim fituesit e garës komunale “Olimpiada e Matematikës” Kryetari i Komunës…

Stafi mjekësor në Drenas në kryerje të detyres, të gatshëm kurdo që kërkohet ndihmë

Të gatshëm dhe të përkushtuar çdo herë në ofrimin e shërbimeve për pacient, stafi i…

4.5 milion euro nga Granti i Performancës për ndërtimin dhe zgjerimin e sheshit “Fehmi e Xhevë Lladrovci”

4.5 milion euro nga Granti i Performancës për ndërtimin dhe zgjerimin e sheshit “Fehmi e…

Ndahen 300 pako ushqimore për familjet ne nevojë

Komuna e Drenasit në bashkëpunim me organizatën Qatar Charity, të martën kanë ndarë pako ushqimore…

Tentim-vrasja në Drenas, një person i arrestuar një në arrati

Policia e Kosovës ka njoftuar se një persen është arrestuar ndërsa një tjetër është në…

Mësim pa çati mbi kokat e nxënësve: Historia e fotografisë epike menjëherë pas lufte në Negroc të Drenasit, rrëfyer nga mësuesi që u pa hairin gazetarëve ndërkombëtarë

Një fotografi e realizuar menjëherë pas luftës në shkollën ‘Jusuf Gërvalla’ në Negroc të Drenasit,…

Zjarrfikësit e Drenasit pranojnë donacion nga KFOR-i, Lladrovci falënderon për përkrahjen e bashkëpunimin

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, mori pjesë në pranimin e donacionit nga KFOR-i,…

Nënkryetari Shala viziton QKMF-në në Drenas, uron punonjëset e këtij institucioni me rastin e 8 Marsit

Më rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, nënkryetari i Komunës, Arben Shala i…