Lladrovci për Ditën e Çlirimit përmend Thaçin, Veselin dhe ish-pjesëtarët tjerë të UÇK-së

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me rastin e Ditës së Çlirimit, në manifestimin…

Vajza e Jakup Krasniqit me mesazh prekës për babain: Ende krahëhapur presim përqafimet e lëna në gjysmë

Janë bërë sot gjashtë muaj që nga arrestimi i ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…

Jakup Krasniqi: Në emër të popullit tim, flasim ne përfaqësuesit e tij e jo ata që dënuan luftën tonë

Aktualisht po vazhdon të mbahet  seanca gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale. Në…

Ferat Shala takon mësuesin e tij: Shkolla e Negrocit ishte çerdhe e shumë atdhetarëve

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka takuar mësuesin e tij,…