Munishi flet pas fitores: “Feronikeli nuk e meriton këtë situatë, është një klub me traditë”

Gjilani ka arritur tre pikë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, pasi mposhti me rezultat…

A do të ndodh fuzionimi mes ish-kampionit të Kosovës dhe KF Drenasit – flasin nga klubi i Feronikelit

Ish-kampioni e Kosovës, Feronikeli po kalon një ediocion të vështirë, kjo pasi ‘Industrialistëve’ qysh para…

Ferronikeli në prag të rënies nga Superliga, reagojnë tifozët

Tri herë fituesi i Superligës së Kosovës në futboll, e poaq fituesi i Kupës, Feronikeli…

Elshani: Nuk dorëzohet Feronikeli, mban shpresën se do të zhbllokohet afati kalimtar

Rezultatet negative të tre herë ish- kampionit të Kosovës, Feronikelit kishin fillesat me trajnerin Klodian…

Maliqi: Ja pse u riktheva në Feronikel

Mesfushori Behar Maliqi është një prej lojtarëve më të respektuar në Kosovë. Rikthimi i tij…

Duro publikon bisedat private me futbollistët e Feronikelit

Ish- trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, i cili u shkarkua nga pozita si trajner i…

FC Feronikeli gati për sezonin e ri

Gjatë ditës së sotme, në ambientet e klubit, pati një takim të lojtarëve me krye-trajnerin…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

Punime në projekte investive 1. Në NS 220/10kV Drenasi do të ndërprehet: Dalja 10kV Çikatovë…

EKSKLUZIVE: Dy futbollist pritet t’i bashkohen skuadrës së Feronikelit

Feronikeli ka nisur që të mendojë për edicionin e ardhshëm, raporton Zeri.info. Skuadra nga Drenasi…

Feronikelit i largohet edhe kapiteni Lapidar Lladrovci

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli po mbetet pa futbollistët më të mirë. Pas krizës financiare…

Klubi sllovak shpreh interesim për talentin e Feronikelit

Superliga e Kosovës në futboll shpeshherë ka ditur të prodhojë talentë që kanë shpërthyer në…

Nesër mbahet protestë kundër ndotjes së mjedisit nga Feronikeli në Drenas

Nesër nga ora 10:00 do të mbahet një protestë kundër ndotjes së mjedisit në Drenas…