Ramiz Lladrovci përmbyllë fushatën në Komoran: PDK është e pathyeshme (Foto nga tubimi)

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka përmbyllur fushatën në Komoran. Kryetari i Komunës së Drenasit,…

Xhavit Drenori i futet garës për kryetar të Drenasit

Garës për kryetarë të Drenasit sot i është shtuar edhe një kandidat. Xhavit Drenori ka…

Ferat Shala: Në 30 vjet s’ka pasur nepotizëm më shumë se në 100 ditëshin e Kurtit

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala ka akuzuar qeverinë Kurti për veprimet në 100-ditëshin e parë.…

Ramiz Lladrovci i bën thirrje Enver Hoxhajt që mos të kandidojë për Kryetar të PDK-së

Kryetrari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i ka bërë thirrje Enver Hoxhajt që mos…

Basti i Valon Sylës: Nëse PDK e humb Drenasin, unë më nuk dal në televizion

Gazetari Valon Syla ka thënë në emisionin Pressing në T7 se komuna e Drenasit është…

Hoxhaj dhe Lladrovci mbajnë takim me nënkryetarin e Parlamentit Evropian

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK’së, Enver Hoxhaj bashkë me kryetarin e Drenasit, Ramiz…

PDK e zgjedh kryetarin e ri me këtë datë

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendimin për mbajtjen…

Ramiz Lladrovci rikandidon për kryetar të Drenasit

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka rikonfirmuar se do të rikandidojë për kryetar…

Hoxhaj: Vendimi për kandidaturën e Ramiz Lladrovcit u mor në janar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka sqaruar të gjitha zhvillimet që quan…

Kaq vota ka arritur të marrë Mërgim Lushtaku në Drenas

Mërgim Lushtaku, djali i Sami Lushtakut ka arritur që të grumbullojë mbi 8 mijë vota…

Këta janë kandidatët potencial të PDK-së për deputetë në legjislaturën e re

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur rezultate të kënaqshme.…

Ky është kandidati i PDK-së që në Drenas mori më së paku vota

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Sevdi Dernjani, në Drenas ka marr më së…