Lladrovci uron sportistin nga Drenasi, Arton Koci i cili u shpall kampion në kategorinë 90 kg në “Classic Bodybuilding”

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka uruar sportistin nga Drenasi, Arton Koci me…

Këtë vit edhe më madhështor “Muaji i Mërgatës” Drenas!

Magjia e skenës, spektaklit, artit, atraksionit nëpërmjet aktiviteteve e lojrave të ndryshme rikthehet nga data…

Ushtarët e FSK-së për Ditën e Çlirimit, parakalojnë në Sheshin “Fehmi Lladrovci” në Drenas

Në Ditën e Çlirimit të komunës së Drenasit, ushtarët e FSK-së, në shenjë nderimi për…

Përkujtohen 40 dëshmorë në krye me heroin Ilaz Kodra dhe 275 martirë

Më rastin e 23 vjetorit të rënies së heroit të kombit Ilaz Kodra, 40 dëshmorëve…

Drenas e Skenderaj mbajnë seancë të përbashkët për nder të Epopesë së UÇK-së

Kuvendi Komunal i Drenasit dhe ai i Skenderajt, kanë mbajtur seancë të përbashkët solemne me…

Lladrovci në rolin e pilotit: Funksionalizimi i aeroportit në Drenas do të ishte në dobi të të rinjve (VIDEO)

Kryetari i komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, për pak minuta ka qenë në rolin e…

Përkujtohen dëshmorët, Enver e Shani Morina dhe Sahit Shala

Më rastin e shënimit të 32 vjetorit të rënies së tre dëshmorëve, Enver Morina, Shani…

Lladrovci takon zv. kryeministrin Grubi

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në Shkup ka takuar zv. kryeministrin e Maqedonisë…

Mbahet konferenca “Kosova&Holanda, Demokracia dhe Vlerat Evropiane”, kryetari Lladrovci bashkëbisedon me ambasadoren e Holandës në Kosovë, znj. Carin Lobbezo

Në objektin e Gjimnazit “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Drenas është mbajtur konferenca për arsim me…

Në ditën e përkujtimit të gjenocidit, Lladrovci bënë homazhe në shtëpinë e masakrës në Poklek të Vjetër

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci në Ditën e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj shqiptarëve…

Drenasi shpall sportistët e dalluar të vitit 2021

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, sot, në një ceremoni të organizuar në sallën e…

Lladrovci pret në takim kik boksierin Azdren Krasniqi, fitues i titullit “Isra Intercontinental Champions League” në Evropë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur në takim kik boksierin nga Negroci,…