Drenas e Skenderaj mbajnë seancë të përbashkët për nder të Epopesë së UÇK-së

Kuvendi Komunal i Drenasit dhe ai i Skenderajt, kanë mbajtur seancë të përbashkët solemne me…

Biznesmeni nga Llapushniku me qëndrim në Gjermani, i interesuar të investoi në Drenicë

Afaristi i njohur nga Llapushniku i Drenasit, me qëndrim në Gjermani, Zeqir Gashi së bashku…

Aksident i rëndë mes një veture dhe traktori në Tërstenik të Drenasit

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Tërsetenik të Drenasit. Në aksident…

Lladrovci: Partitë politikë në Drenicë të mirëseardhura, por trima jemi vet

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci duke uruar për njohjen e Izraelit, ka dhënë…

Aksident në rrugën Drenas-Skenderaj, kolona deri në 2 km

Një aksident trafiku në mes tri veturave ka ndodhur para pak minutash në rrugën Drenas-Skenderaj,…