Vërshimet në Komunën e Drenasit, 68 mijë euro do tu shpërndahen 87 familjeve (Lista)

Komuna e Drenasit ka publikuar tabelën e vlerësimit të dëmeve në shtëpi banimi nga vërshimet…

Reshjet shkaktuan rreth 2.5 milionë euro dëme në Drenas

DËMET NGA VËRSHIMET – Reshjet shkaktuan rreth 2.5 milionë euro dëme në Drenas/ RTK LIVE

Lumi “Drenica” del nga shtrati, mbulohen disa ura në fshatrat e Drenasit

Komuna e Drenasit bën të ditur se reshjet e vazhdueshme të shiut gjatë orëve të…

Përfundon vlerësimi i dëmeve nga vërshimet, raportet dërgohen në nivel qendror

Përfundon vlerësimi i dëmeve nga vërshimet, raportet dërgohen në nivel qendrorNjoftojmë qytetarët se të gjitha…

Drenasi ende në ujë, dëme të mëdha nga reshjet

Reshjet shkaktojnë dëme të mëdha në ekonomitë familjare dhe bujqësinë e Drenasit Kjo ishte gjendja…

FSK: Në Drenas shpëtuam 43 qytetarë nga vërshimet

Forca e Sigurisë e Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve…

Drejtoresha e Zhvillimit Ekonomik viziton disa nga bizneset e dëmtuara nga vërshimet

Drejtoresha e Zhvillimit Ekonomik viziton disa nga bizneset e dëmtuara nga vërshimet Drejtoresha e Zhvillimit…

Kryetari Lladrovci dhe kryeministri Hoti vizitojnë urën dëmtuar nga vërshimet në Dobroshec

Kryetari Lladrovci dhe kryeministri Hoti vizitojnë urën dëmtuar nga vërshimet në Dobroshec Kryetari i Komunës…

Lëvizja Vetëvendosje reagon për vërshimet në Drenas

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Drenas ka reaguar pas vërshimeve të fundit që kanë goditur këtë…

Përmbytjet në Drenas, nxjerrin televizorët nga lokalet

Përmbytjet në Drenas, nxjerrin televizorët nga lokalet. Arbresh.info

Arrin në 12 numri i familjeve të evokuara pas përmbytjeve në Drenas

Vershimet

Ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm në Drenas

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se do të ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm…