Organizoi skema piramidale dhe bixhoz të paligjshëm, arrestohet një 47 vjeçar në Drenas

Policia e Kosovës e ka zënë në flagrancë A.Q 47 vjeç, duke organizuar skena piramidale…

Kryetari Lladrovci viziton policinë, zjarrfikësit dhe punëtorët shëndetësor në Drenas, i uron vitin 2021!

Kryetari Lladrovci viziton policinë, zjarrfikësit dhe punëtorët shëndetësor në Drenas, i uron vitin 2021!Kryetari i…

Tanku i Drenasit që i “mbijetoi” luftës, serbët tentuan disa herë ta marrin

Në fshatin Fushticë të Ulët të Drenasit, forcat e armatosura serbe pësuan disfatë. Pas humbjes…

Astrit Thaqi shpallet sportisti i vitit në Komunën e Drenasit

Mbrojtësi me përvojë të madhe i Feronikelit, Astrit Thaqi është shpallur sportisti më i mirë…

Historia e piktorit pa diplomë, talenti për artin i Nazmi Hetës

Çdo ditë, për 17 vjet, Nazmi Heta nga Drenasi, bën të njëjtën rrugë, deri në…

Rreth Drenasit

Drenasi i cili përbëhet nga 42 vendbanime është e rrethuar me Malet e Berishës, Kasmaqit,…

Feronikeli e nis me këmbë të mbarë garën e Kupës

FC Feronikeli ka fituar me rezultat 0-4, si mysafir i skuadrës nga Prizreni, FC Prizreni.…

Kryetari Lladrovci uron qytetarët për festat e fundvitit

Kryetari Lladrovci uron qytetarët për festat e fundvititKryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, me…

Rastet e fundit në Drenas janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…