Ja çfarë deklaroi dje Albin Kurti në Drenas (Video)

Kandidati për kryeministër i LVV-së, Albin Kurti, ka qenë në qytetin e Drenasit këtë të premte.

Ai vizitoi bizneset që u dëmtuan nga vërshimet para një jave, dhe dëgjoi hallet e qytetarëve.

Kurti kur u pyet për rekomandimin që i është bërë KQZ-së që të lejojë kandidimin e personave më dënim të formës së prerë tha se nuk ka dijeni për këtë.

Lideri i VV-së premtoi se do t’i ndihmojë banorët e kësaj, njofton Klan Kosova.

Shpërndaje këtë lajm në:

SHPËRNDAJE