“Jemi pa bukë e ujë”, rrëfimi i burrit nga Drenasi, të cilit reshjet e shiut ia kanë shkatërruar shtëpinë

Sejdi Demaku nga fshati Shtrubullovë e Drenasit ka thënë në emisionin #Gjesi në T7 se…

Lladrovci në teren për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, menjëherë pas formimit të Qendrës Operative Emergjente, ka…

Morina nënshkruan me FC Feronikelin

Një tjetër talent i akademisë së FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me…

Mos i injoroni kurrë, këto janë 3 arsyet pse ju ënjten gishtat e duarve

Nëse ju janë ënjtur artikulacionet kockore të gishtave, shkaku mund të jetë osteoartriti. Gishtat ënjten…

Lladrovci vizitohet nga Syla e Hoxha: Drenica ka qenë dhe është bashkë, kur bëhet fjalë për interesin nacional

Javën që lamë pas, Ramiz Lladrovci konfirmoi rikandidimin e tij për të parin e Drenicës.…

253 raste me COVID-19,ne Drenas 1 raste pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Shemsi Elezi: Mos i mbështetni ata që bëjnë pazare me votën tuaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas, Shemsi Elezi ka ftuar publikisht të gjithë qytetarët e…

Mjekët nga Drenasi kujdestarojnë në QKUK, ata po bëjnë punë të madhe në luftë ndaj COVID-19

Arber Ismaili, doktor i mushkërive dhe Veli Rexha, infektolog, që të dy nga Drenasi, kanë…

Naim Bazaj: T’i lemë inatet dhe të fillojmë bashkëpunimin

Ish kandidati për deputet i AAK-së, Naim Bazaj së fundi po takohet shpesh me Sami…

Zyrtare: Sokol Kiqina nënshkruan me FC Feronikelin

Gjatë ditës së sotme, në zyret e FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale,…

Beqir Kiqina kandidat për deputet nga radhët e AAK-së

Anëtari i AAK-së dhe asambleisti i kësaj partie në Drenas, ka njoftuar nëpërmjet një postimi…

Ramiz Lladrovci e Sejdi Hoxha bëhën bashkë, të gatshëm për zgjedhje!

Raportet mes kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe kyetarit të degës së PDK-së në Drenas…