Liqeni i Vasilevës në pritje të investimeve

Në mes të Komunës së Drenasit dhe asaj të Fushë Kosovës ndodhet Liqeni i Vasilevës. …

Gjuajti me armë në Vasilevë, suspendohet zyrtari i Shërbimit Korrektues

Është suspenduar nga detyra zyrtari i Shërbimit Korrektues, i cili rreth orës 02:00 të ditës…

Këta janë drejtorët dhe zv/drejtorët e rinjë të shkollave në Komunën e Drenasit

Komuna e Drenasit, sipas ligjeve dhe rregulloreve në fuqi ka nxjerr vendim për emërimin e…

Ferat Shala dhe PDK marrin besimin e banorëve të Poklekut e Vasilevës për projektin e Rimëkëmbjes

Kandidati i PDK-së, Ferat Shala ka vazhduar takimet në fshatrat e Drenasit e më gjerë…

Në Drenas 2 raste pozitive me COVID-19 ,ja nga cilat vende janë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…