Haradinaj nderon heronjtë Shaban, Hamëz e Adem Jashari ne Drenas

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka zhvilluar tubim zgjedhor në Drenas, ku mbështetja nga drenicasit është konfirmuar për Forcën e Kosovës.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ndëruar edhe heronjtë Shaban, Hamëz e Adem Jashari, Fehmi e Xhevë Lladrovci, e figura tjera, shtatorët e të cilëve janë vendosur në shehsin e këtij qyteti.

“Nderim për heronjt Shaban, Hamëz e Adem Jashari, Fehmi e Xhevë Lladrovci, Ilaz Kodra, Rasim Kiqina dhe Bedri Shala në Drenas”.

“Sakrifica e tyre sublime është themeli i lirisë dhe udhërrëfyesi ynë për forcimin e shtetit dhe mbrojtjen e tij. Lavdi!”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook. Insajderi.org

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme
May be an image of 3 njerëz, people standing, monument dhe ambiente të jashtmeMay be an image of 1 person, standing, ambiente të jashtme dhe monument
SHPËRNDAJE