Shkencëtarja e vitit nga Drenasi: Aplikova rregullisht si ligjëruese në UP, por nuk u pranova

Ibadete Bytyçi nga Arllati i Drenasit dje është zgjedhur nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë…

Kryetari Lladrovci merr pjesë në përurimin e biznesit të ri në Arllat të Drenasit nga i cili u punësuan 37 punëtorë

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, bashkë me kabinetin e tij merr pjesë në…

Asfaltohet rruga në lagjen Bujupi të fshatit Arllat

Në kuadër të planit për realizimin e projekteve infrastrukturore për vitin 2021, Drejtoria e Infrastrukturës…

Përfshihet nga zjarri një autobus në fshatin Arllat të Drenasit

jë autobusë me targa të Kosovës është përfshirë sot nga zjarri në fshatin Arllat të…

Lladrovci flet për pronën komunale në Arllat: Unë punoj si gjermanët – me letra

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka komentuar zhvillimet të cilat kanë ndodhur në…

Detaje nga suspendimi i 3 zyrtarëve policorë në Drenas, të përfshirë edhe familjarët e nënkolonelit

Inspektorati Policor i Kosovës ka kërkuar suspendimin e nënkolonelit Valdet Bujupit, rreshterit Bajram Selimit dhe…

Vidhen automjete në Drenas e Prishtinë

Dy raste të vjedhjes së automjeteve janë shënuar, njëri në Drenas e tjetri në Prishtinë,…

Arrestohet një person në Arllat, policia jep detaje

Është arrestuar një person në Arllat të Drenasit, pasi që i njëjti nuk ka përfillur…

“Arllatasit të palëkundur në idealet e mëdha mbi të cilat qëndron PDK-ja”

Ferat Shala, kandidat i PDK-së për deputet, ka vazhduar takimet mobilizuese me qytetarët e komunës…

Pamje të rënda: Aksident i tmerrshëm në rrugën Arllat-Malishevë

Para pak minutash në rrugën Arllat-Malishevë, në fshatin Tërpezë ka ndodhur një aksident i rëndë…

Në Drenas 5 raste pozitive me COVID-19 ,ja nga cilat vende janë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Shiu i madh, përmbytet ferma e pulave në Arllat

Një fermë e pulave në fshatin Arllat është përmbytur nga shiu, njofton Klan Kosova. Që…