Asfalti në Nekoc dëmtohet pa i bërë një vit, Lladrovci e obligon firmën të riparoi dëmet

Para disa muajve, është asfaltuar rruga me gjatësi rreth 600 metra në fshatin Nekoc, rrugë…

Ramiz Lladrovci uron 8 Marsin: Nëna, bashkëshorte, motra e vajza, ju paçim!

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ua ka uruar 8 Marsin nënave, bashkëshorteve, motrave…

Obiliqi, Fushë Kosova, Drenasi dhe një pjesë e Prishtinës pa ujë

Kompania e Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se si pasojë e reshjeve të shiut…

Njihuni me 21 vjeçaren nga Drenasi, sipërmarrëse e re në rrobaqepësi

Është vetëm 21 vjeçare, mirëpo pak ditë më parë ka nisur punën në biznesin e…

I riu nga Drenasi mund të shemb Serbinë, me dëshmitë që i posedon

51 shqiptarë të vrarë nga forcat serbe në një dhomë shtëpie në Reçak, nga të…

Avdullah Hoti në Drenas: Nuk do të lejomë që njerëzve tu shpërlahet truri

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), tha të mërkurën gjatë takimit me…

Lladrovci vizitohet nga Syla e Hoxha: Drenica ka qenë dhe është bashkë, kur bëhet fjalë për interesin nacional

Javën që lamë pas, Ramiz Lladrovci konfirmoi rikandidimin e tij për të parin e Drenicës.…

Ramiz Lladrovci shpall kandidaturën për mandatin e dytë në krye të komunës së Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për mandatin e dytë…

Asamblisti i Nisma-s në Drenas Vehbi Berisha aderon në AAK, Haradinaj e quan shembullor

Asambleisti i Nismas Socialdemokrate në Komunën e Drenasit, Vehbi Berisha ka aderuar në AAK. Këtë…

Rreth Drenasit

Drenasi i cili përbëhet nga 42 vendbanime është e rrethuar me Malet e Berishës, Kasmaqit,…

Feronikeli e nis me këmbë të mbarë garën e Kupës

FC Feronikeli ka fituar me rezultat 0-4, si mysafir i skuadrës nga Prizreni, FC Prizreni.…