253 raste me COVID-19,ne Drenas 1 raste pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Shemsi Elezi: Mos i mbështetni ata që bëjnë pazare me votën tuaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas, Shemsi Elezi ka ftuar publikisht të gjithë qytetarët e…

Mjekët nga Drenasi kujdestarojnë në QKUK, ata po bëjnë punë të madhe në luftë ndaj COVID-19

Arber Ismaili, doktor i mushkërive dhe Veli Rexha, infektolog, që të dy nga Drenasi, kanë…

Naim Bazaj: T’i lemë inatet dhe të fillojmë bashkëpunimin

Ish kandidati për deputet i AAK-së, Naim Bazaj së fundi po takohet shpesh me Sami…

Zyrtare: Sokol Kiqina nënshkruan me FC Feronikelin

Gjatë ditës së sotme, në zyret e FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale,…

Beqir Kiqina kandidat për deputet nga radhët e AAK-së

Anëtari i AAK-së dhe asambleisti i kësaj partie në Drenas, ka njoftuar nëpërmjet një postimi…

Ramiz Lladrovci e Sejdi Hoxha bëhën bashkë, të gatshëm për zgjedhje!

Raportet mes kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe kyetarit të degës së PDK-së në Drenas…

Kjo është kandidatja e parë nga Drenasi e nominuar për deputete

Është nominuar kandidatja e parë për deputete të Kuvendit të Republikes së Kosovës nga Komuna…

Drenas: Gruaja e paraqet burrin në polici për ushtrim të dhunës

Një grua nga Drenasi ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj ka ushtruar dhunë…

Zyrtarët policorë ndihmojnë qytetarët në Drenas

Përkundër reshjeve të borës, zyrtarët policorë po vazhdojnë të ndihmojnë qytetarët në Drenas. Në disa…

Në Drenas 5 raste pozitive me COVID-19 ,ja nga cilat vende janë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Njoftim për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës për barnatore

Njoftim për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës për barnatore . Komuna e Drenasit,…