Ndalohet vetura në Komoran, nën ulëse policia gjën drogë

Njësiti policor ka ndaluar një veturë me targa vendore në Komoran të Drenasit, në të…

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

TS 220/35/10kV Drenas do të ndërprehet: TS 10/04 kV Gllobari 2 (Kodi: 16100028) prej orës…

Kryetari Lladrovci dhe kryeministri Hoti vizitojnë urën dëmtuar nga vërshimet në Dobroshec

Kryetari Lladrovci dhe kryeministri Hoti vizitojnë urën dëmtuar nga vërshimet në Dobroshec Kryetari i Komunës…

Lëvizja Vetëvendosje reagon për vërshimet në Drenas

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Drenas ka reaguar pas vërshimeve të fundit që kanë goditur këtë…

Përmbytjet në Drenas, nxjerrin televizorët nga lokalet

Përmbytjet në Drenas, nxjerrin televizorët nga lokalet. Arbresh.info

Arrin në 12 numri i familjeve të evokuara pas përmbytjeve në Drenas

Vershimet

Ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm në Drenas

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se do të ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm…

Evakuohen 6 familje në Drenas, si pasojë e vërshimeve

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, menjëherë pas formimit të Qendrës Operative Emergjente, ka…

“Jemi pa bukë e ujë”, rrëfimi i burrit nga Drenasi, të cilit reshjet e shiut ia kanë shkatërruar shtëpinë

Sejdi Demaku nga fshati Shtrubullovë e Drenasit ka thënë në emisionin #Gjesi në T7 se…

Lladrovci në teren për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, menjëherë pas formimit të Qendrës Operative Emergjente, ka…

Lladrovci vizitohet nga Syla e Hoxha: Drenica ka qenë dhe është bashkë, kur bëhet fjalë për interesin nacional

Javën që lamë pas, Ramiz Lladrovci konfirmoi rikandidimin e tij për të parin e Drenicës.…

Shemsi Elezi: Mos i mbështetni ata që bëjnë pazare me votën tuaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas, Shemsi Elezi ka ftuar publikisht të gjithë qytetarët e…