“Jemi pa bukë e ujë”, rrëfimi i burrit nga Drenasi, të cilit reshjet e shiut ia kanë shkatërruar shtëpinë

Sejdi Demaku nga fshati Shtrubullovë e Drenasit ka thënë në emisionin #Gjesi në T7 se…

Lladrovci në teren për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, menjëherë pas formimit të Qendrës Operative Emergjente, ka…

Lladrovci vizitohet nga Syla e Hoxha: Drenica ka qenë dhe është bashkë, kur bëhet fjalë për interesin nacional

Javën që lamë pas, Ramiz Lladrovci konfirmoi rikandidimin e tij për të parin e Drenicës.…

Shemsi Elezi: Mos i mbështetni ata që bëjnë pazare me votën tuaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas, Shemsi Elezi ka ftuar publikisht të gjithë qytetarët e…

Naim Bazaj: T’i lemë inatet dhe të fillojmë bashkëpunimin

Ish kandidati për deputet i AAK-së, Naim Bazaj së fundi po takohet shpesh me Sami…

Beqir Kiqina kandidat për deputet nga radhët e AAK-së

Anëtari i AAK-së dhe asambleisti i kësaj partie në Drenas, ka njoftuar nëpërmjet një postimi…

Ramiz Lladrovci e Sejdi Hoxha bëhën bashkë, të gatshëm për zgjedhje!

Raportet mes kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe kyetarit të degës së PDK-së në Drenas…

Kjo është kandidatja e parë nga Drenasi e nominuar për deputete

Është nominuar kandidatja e parë për deputete të Kuvendit të Republikes së Kosovës nga Komuna…

Drenas: Gruaja e paraqet burrin në polici për ushtrim të dhunës

Një grua nga Drenasi ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj ka ushtruar dhunë…

Zyrtarët policorë ndihmojnë qytetarët në Drenas

Përkundër reshjeve të borës, zyrtarët policorë po vazhdojnë të ndihmojnë qytetarët në Drenas. Në disa…

Përmbytje e shtëpive dhe e arave, përkeqësohet gjendja në Drenas

Reshjet e shiut të cilat kanë filluar dje kanë shkaktuar dëme në disa komuna. E…

Shiu i madh, përmbytet ferma e pulave në Arllat

Një fermë e pulave në fshatin Arllat është përmbytur nga shiu, njofton Klan Kosova. Që…