Vazhdon implementimi i Projektit “Rrethimi dhe rregullimi i varrezave” në Komoran, Tërstenik dhe Polluzhë

Në kuadër të Projektit “Rrethimi dhe rregullimi i varrezave”, kanë vazhduar punimet në vendbanimet Komoran,…

Ky është i dyshuari i cili qëllimisht e goditi me veturë 31-vjeçarin në Komoran

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri…

Zhduket një vajzë në Drenas

ZHDUKET NJË VAJZË NË DRENAS Policia e Kosovës ka njoftuar për zhdukjen e një vajzë…

Aksidenti në Drenas – Policia jep detaje për të lënduarit

Dy persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti që ndodhi para pak çastesh në rrugën…

KEDS’i paralajmëron përsëri ndërprerje të rrymës

KEDS ka njoftuar se në disa zona të Kosovës nesër do të ketë ndërprerje të…

Përkujtohen Imer Alushani (Voglushi), Sylë Morina dhe Nazmi Gashi

Më rastin e shënimit të 23 vjetorit të rënies së heroit Imer Alushani (Voglushi), dëshmorëve…

Barnatoret e Komunës së Drenasit të respektojnë orarin e punës sipas rregullores komunale në fuqi

Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik ndjen për obligim të njoftoj të gjitha bizneset e barnatoreve se…

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende

KEDS ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës nesër në këto vende 1. Në NS 220/10kV Drenas…

Njofton KEDS: Këto vendet nesër nuk do të ketë rrymë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 220/10kV Drenas do të ndërprehet: Dalja…

Reshjet e shiut, ekipet emergjente në Drenas dalin në terren

Në orët e hershme të mëngjesit, të premten në Drenas ka pasur të reshura të…

Vendoset vepra artistike “Liria ka emër” në objektin e shkollës “Xheladin Gashi-Plaku”

Më rastin e ditës së lindjes së Komandantit Xheladin Gashi-Plaku, dhe ditën e shkollës, në…

Vetëplagosje me armë zjarri në Komoran të Drenasit, policia jep detaje

Një person dyshohet se është vetëplagosur me armë zjarri në Komoran të Drenasit, shkruan Gazeta…