Zyrtarët policorë ndihmojnë qytetarët në Drenas

Përkundër reshjeve të borës, zyrtarët policorë po vazhdojnë të ndihmojnë qytetarët në Drenas. Në disa…

Në Drenas 5 raste pozitive me COVID-19 ,ja nga cilat vende janë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Njoftim për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës për barnatore

Njoftim për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës për barnatore . Komuna e Drenasit,…

Përmbytje e shtëpive dhe e arave, përkeqësohet gjendja në Drenas

Reshjet e shiut të cilat kanë filluar dje kanë shkaktuar dëme në disa komuna. E…

Shiu i madh, përmbytet ferma e pulave në Arllat

Një fermë e pulave në fshatin Arllat është përmbytur nga shiu, njofton Klan Kosova. Që…

Ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm edhe ne Drenas

Kompania rajonale e ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se për turbullirën e ujit në…

Lladrovci: Kam punuar shumë, kam marrë vota më shumë se partia

Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci ka thënë në emisionin Pressing në T7 se me punë…

Rrëfimi i Ali Podrimçakut për krimet e Serbisë në Krajkovë të Drenasit

Ali Podrimçaku nga fshati Krajkovë i Drenasit shkon çdo ditë në vendin ku është torturuar…

Punime në rrjet, zonat ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve të…

Në Drenas 3 raste pozitive me COVID-19 ,ja nga cilat vende janë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Komuna e Drenasit fuqizohet edhe me një kuadër superior

Zyrtarja për informim në Komunën e Drenasit, Laureta Thaçi ka mbrojtur dje me sukses temën…

Pa maska e pa distancë, Haradinaj e zyrtarë të AAK-së bëjnë fushatë në Drenas

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sonte është takuar me banorët…